Informace o původu , povaze a chovu

Italských chrtíků.Země původu u tohoto plemene je Itálie/Egypt.

Charakteristika: Lovecký pes na malou zvěř, mimo jiné na králíky, vhodný do rodiny.

Výška: Kohoutková výška italského chrtíka se pohybuje mezi 32 až 38 cm.

Váha: 3 - 5 kg

Srst: Srst je krátká, má jemnou texturu. Italský chrtík je často jednobarevně špinavě žlutý nebo černý, ale přípustná je také břidlicově šedá srst,popřípadě s trochou bílé hrudníku a tlapkách. Vyskytuje se i skvrnité zbarvení,není však uznáno ve všech zemích.

Péče: Srst tohoto psa vyžaduje jen málo péče. Většinou stačí třít ji kusem tkaniny, aby se leskla. Co však musíte pravidelně kontrolovat, jsou zuby, protože u tohoto plemene se často vyskytuje zubní kámen. Italští chrtíci v žádném případě nejsou křehcí pejsci.

Povaha: Přítulný, věrný, rychlý a pohyblivý, inteligentní a poslušný, mírný, veselý.

Výchova: Výchova tohoto plemene většinou neni obtížná, pokud je pán důsledný. Italští chrtíci jsou často rozpustilí a také to o sobě vědí. Je důležité, abyste byli schopni vidět humornost nějaké jeho neplechy, to však neznamená, že by si z vás mohl dělat legraci.

Pohyb: Toto pohyblivé plemeno rádo běhá. Pokud je to možné, nechte je běhat na oploceném terénu.

Společenská charakteristika: Italští chrtíci vycházejí dobře s ostatními psy a kočkami. S dětmi vycházejí zpravidla také dobře, ale musíte jim zabránit, aby chrtíka používaly jako hračku. Je samozřejmé, že si italského chrtíka asi nepořídíte jako společníka pro rotvajlera. Italští chrtíci vycházejí zpravidla dobře sami mezi sebou, a proto vám doporučujeme pořídit si více než jednoho jednotlivce.


Seznam